Pozyskanie funduszy z UNICEFU przez Samodzielny Szpital Miejski im.PCK w Białymstoku

W związku z przekazaniem środków finansowych z funduszy  UNICEFU w ramach projektu „Uchodźcy w Polsce/Ochrona Dziecka- Odpowiedź na pilne potrzeby dziecka i rodzin uchodźców w Polsce” umowa nr W/UD/DSP/1660/UM/Białystok/2022 w kwocie 250000,00 zł  na rzecz Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku został zakupiony sprzęt i wyposażenie placówki Szkoły Rodzenia. Zostały zakupione fantomy noworodkowe, wanienki, przewijaki, które służą do nauki i pielęgnacji dziecka. Sprzęt rehabilitacyjny, piłki, poduszki, wałki gimnastyczne, chusty tkane są wykorzystywane do ćwiczeń. W celach edukacyjnych zakupiono fantom ciąży, anatomiczny model miednicy żeńskiej wraz z mięśniami, które służą do prezentacji podczas przeprowadzanych zajęć. Zakupiono sprzęt medyczny: wagi, termometry, ciśnieniomierze, detektory tętna płodu, kardiotokograf do oceny stanu ogólnego kobiety ciężarnej, płodu oraz noworodka. Sprzęt multimedialny wykorzystujemy do codziennej pracy Szkoły Rodzenia podczas wykładów oraz zajęć ćwiczeniowych.

Szkoła Rodzenia oferuje możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu wspomagającego rodziców: m.in. laktatorów elektrycznych oraz wag noworodkowych.  Dysponujemy aparatem służącym do pomiaru poziomu bilirubiny noworodka w przypadku konieczności jego zbadania.